Od ponedeljka, 16. marca, in vse do preklica so ODPOVEDANI vsi termini v vseh zobozdravstvenih ambulantah ZD Idrija in ZP Cerkno. O nadomestnih terminih vas bomo obvestili naknadno.

V primeru NUJNIH zobozdravstvenih stanj je v ponedeljek in torek, 16. in 17. marca, za TELEFONSKI posvet na voljo dežurni zobozdravnik – v dopoldanskem času na telefonski številki 05 37 34 223 in v popoldanskem času na 05 37 34 216.

V skladu z Odredbo o začasnih ukrepih za obvladovanje širjenja nalezljive bolezni SARS-CoV-2 (COVID-19) so vse nujne zobozdravstvene ambulante organizirane SAMO v Zdravstvenem domu Ljubljana, Zdravstvenem domu Maribor, Zdravstvenem domu Celje, Zdravstvenem domu Kranj, Zdravstvenem domu Novo mesto, Zdravstvenem domu Koper in Zobozdravstvenem domu Nova Gorica.

Nujna stanja obsegajo:

• močan zobobol (huda stalna bolečina, ko analgetik več ne pomaga),
  • akutna infekcija (vnetje, ki se kaže kot oteklina, težje požiranje in odpiranje ust, zvišana telesna temperatura),
  • večja krvavitev, ki se sama ne zaustavi v določenem časovnem obdobju,
  • poškodbe v področju zob (poškodba v področju zgornje in spodnje čeljusti oz. ustne votline).

Podrobne informacije o delu dežurnih ambulant so objavljene v obvestilu (AMBULANTE ZA NUJNO ZOBOZDRAVSTVENO POMOČ- koronavirus).