V četrtek, 30. januarja, med 16. in 18. uro vas vabimo v Idrijske Krnice (prostori zadružnega doma v Rajdi), kjer bomo skupaj s patronažno službo izvajali posvetovalnico v lokalni skupnosti za krepitev zdravja.

V sklopu posvetovalnice se lahko oglasite za:

• individualna svetovanja (pomoč pri izbiri osebnega zdravnika, zobozdravnika);
  • pomoč pri ureditvi obveznega zdravstvenega zavarovanja;
  • meritve krvnega tlaka in krvnega sladkorja;
  • tehnike samopregledovanja dojk s prikazom na modelu.

Ob 17.00 bo sledila delavnica Tehnike sproščanja. Na delavnici bomo spregovorili o tem, kako se lahko spopadamo s stresom v vsakodnevnem življenju ter o možnih oblikah sproščanja. Skupaj s psihologinjo bomo izvedli nekaj enostavnih vaj sproščanja, ki jih lahko udeleženci izvajajo tudi doma. S seboj prinesite kartico zdravstvenega zavarovanja, podlogo oz. armafleks, po potrebi lahko tudi odejo. Priporočljiva so udobna oblačila.

Posvetovalnica je namenjena vsem krajanom, predhodne prijave niso potrebne.

Vljudno vabljeni.